



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Halogen Free | Not Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Interface | Parallel |
| Output Current | 5 A |
| Max Supply Voltage | 28 V |
| Min Supply Voltage | 5 V |
| Number of Channels | 2 |
| Logic Function | AND |
| Number of Outputs | 2 |
| Nominal Supply Current | 5 A |
| Schedule B | 8542390000 |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Load Voltage | 5 V to 28 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Output Configuration | Half Bridge |
| Applications | General Purpose |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Chemistry/Technology | Power MOSFET |
| Operating Supply Voltage | 28 V |
| Operating Supply Current | 5 A |
Stock: 6686
Distributors
pcbx
Unit Price$6.22047
Ext.Price$6.22047
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.22047 | $6.22047 |
| 10 | $4.91243 | $49.12430 |
| 25 | $4.76870 | $119.21750 |
| 50 | $4.62918 | $231.45900 |
| 100 | $4.49374 | $449.37400 |
| 300 | $4.36226 | $1308.67800 |
| 500 | $4.23463 | $2117.31500 |
| 1000 | $4.11073 | $4110.73000 |
| 3000 | $3.99046 | $11971.38000 |
| 5000 | $3.87369 | $19368.45000 |
